instagram takipçi arttırma

Instagram’da yeni takipçilere ulaşmak ( instagram takipçi arttırma ) için uygulayabileceğiniz en hızlı yöntem çekiliş düzenlemek. Çekilişinizi doğru kanallarda tanıtarak 1 haftada binlerce takipçiye ulaşabilmeniz mümkün.

Instagram nedir?

Instagram dünyanın en popüler fotoğraf paylaşma, beğenme ve yorumlama uygulamasıdır. Instagram’ın bu kadar popüler olmasının sebebi; herkeste iyi fotoğraf çekebilirim hissi yaratacak kolay ve etkileyici filtreleri ve pratik kullanımı.

Instagram takipçi arttırma için çekiliş yapmak

Sosyal medyada düzenlenen çekilişlerle mutlaka karşılaşmışsınızdır. Sadece Instagram’da her ay yüzlerce çekiliş düzenleniyor. Bunun sebebi; çekiliş düzenleyerek bir hesabı binlerce kişiye tanıtma şansınızın olması. Üstelik sayfanızı tanıtacağınız kişiler, takipçilerinizin arkadaşları olacağı ve muhtemelen yakın zevklere sahip olacakları için hesabınızla ilgilenme ihtimalleri bir hayli yüksek olacaktır. Şiir ile ilgili bir hesabınızın olduğunu varsayalım. 5 şiir kitabını takipçilerinize hediye ederek sayfanızı onlara paylaştırabilir ve onların şiir ile ilgili arkadaşlarına ulaşabilirsiniz. Bu yüzden iyi bir çekiliş yapmak, instagram takipçi arttırma için en ideal yöntemdir.

Instagram takipçi arttırma için nasıl çekiliş düzenlenir?

Öncelikle, vereceğiniz ödüle karar vermelisiniz. Bir çekiliş düzenlerken belki binlerce kişiye gönderinizi paylaştırabilir veya altında yorum yaptırabilirsiniz fakat önemli olan çekiliş bittikten sonra kaçının sizi takip etmeye devam ettiğidir. Yani sırf gönderinizi çok kişi görsün diye iPhone çekilişi yapmanız aslında hiç bir işe yaramayabilir. Ödülü seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli kriter hesabınızla ilgili olması. Örneğin edebiyatla ilgili özlü sözler paylaşan bir hesabınız olduğunu varsayalım. Takipçilerinizin sayfanızı arkadaşlarıyla paylaşmasını sağlamak için yapacağınız çekilişin ödülünün yeni çıkan popüler bir kitap olması, edebiyatla ilgili kişilerin dikkatini çekmenizi sağlayacaktır. Böylece yeni elde ettiğiniz takipçilerin hesabınızı takip etmeye devam etme ihtimalleri artacaktır.

Ödülü belirleyin

Eğer ürün satışı yapıyorsanız takipçilerine en yeni modelini hediye etmeniz hem kendilerini özel hissettirecek hem ürününüzün güzel bir reklamını yapmış olacaktır. Eğer ürün satışı yapmıyorsanız, ödülün hesabınızı takip eden kişilerin ilgisini çekecek bir hediye olmasına özen gösterin. Örneğin Anne ve Bebek hesabında tablet çekilişi yapmanız, hesapla ilgisi olmayan inorganik takipçilerin de hesabınızı takip etmesini sağlayacak fakat bu takipçiler kalıcı olmayacaktır. Bu yüzden bu tür bir hesap için aynı fiyata bir bebek arabası çekilişi yapmak çok daha faydalı olacak, organik takipçi sayınızı artıracaktır. Eğer iPhone 7 gibi çok pahalı bir ödül vermiyorsanız, en az 5 kişiye ödül vermeye çalışın. Kullanıcılar ödülü kazanma ihtimalini ne kadar yüksek görürse çekilişe katılma ihtimali de o kadar artacaktır.

instagram takipçi arttırma çekiliş

Gönderinizi dikkatlice hazırlayın

Her gün onlarcası yapılan çekilişler arasında dikkat çekmek için görselinize oldukça önem göstermelisiniz. Instagram’da güzel görsellerin paylaşılma oranının çok daha fazla olduğunu göz ardı etmeyin. Görselin bir yerine okunaklı bir şekilde ÇEKİLİŞ veya ÇEKİLİŞ VAR gibi bilgilendirici ve ayırt edici bir ifade eklemeyi unutmayın.

Katılım koşulları belirleyin

Hesap Takip

“Hesabımı takip edin.” doğal olarak koymanız gereken bir katılım koşulu. Sonuçta çekilişi düzenleme amacınız hesabınızı yeni insanların takip etmesini sağlamak.

Repost (Paylaş)

Bu da sık kullanılan bir koşul olmasına rağmen, repost app kullanmayan takipçilerinizi dışlayacağı ve katılım sürecini uzatacağı için negatif etkileri de bulunmaktadır. Bunun yerine daha etkili olan “arkadaş etiketleme”yi tavsiye ederim.

Arkadaş Etiketleme

Kesinlikle çekilişe konulması gereken bir katılım koşulu. Hesabınızı zaten takip eden kullanıcıların arkadaşlarının hesabınıza ilgi gösterme ihtimali oldukça fazla. En sık, “1 yorumda 3 arkadaş etiketleyin” şeklinde uygulanır. Çoğu zaman “yorum sayısı kadar katılım hakkı” da veriyor çekilişi düzenleyenler fakat bunun yorumlarda bir kirlilik yaratacağını ve çekilişe katılmanın daha az çekici bir hale geleceğini de unutmayın.

Gönderi Beğenme

Bu çok kolay ve çabuk uygulanan bir aksiyon olduğu için katılım koşulları arasında saymanızda yarar var. Üstelik gönderinizin beğenisi arttıkça gösterim sayısı da artacaktır.

Katılım koşullarını çok kısa ve net bir şekilde yazmaya özen gösterin. Hızlıca okunabilir olması büyük bir avantaj. Fazla “emoji” kullanımından mutlaka kaçının. Katılım koşullarını numaralandırın ve SON KATILIM TARİHİNİ bildirmeyi unutmayın.

Instagram takipçi arttırma için doğru etiketleri kullanın

#çekiliş #çekilişvar #kimister gibi çekiliş etiketlerini mutlaka kullanın ve gönderiyi paylaşan takipçilerinizin de kullanmalarını isteyin.

Çekilişinizi hatırlatın

Çekilişinizi sık sık sosyal medya kullanıcılarına hatırlatın. Örneğin 1 aylık bir çekiliş için her hafta en az 1 kez hatırlatma gönderisi yayınlayın. Diğer sosyal medya hesaplarınızı da tanıtım için mutlaka kullanın.

Bedava internet çekiliş sayfamızda, ünlü markaların düzenlediği çekilişleri görebilirsiniz.

 

Comments(7)

 • Zeynep
  Aralık 9, 2017, 5:21 pm  Cevapla

  Etiketleme yaptirdiktan sonra o etiketlenen kisileride cekilise ekliyoruz dimi.

 • bedavabakkal
  Aralık 12, 2017, 12:26 am  Cevapla

  Yalnızca etiketleyen kişiyi çekilişe eklemeniz daha etkili olur. Böylece, etiketlenen kişilerin de çekilişe katılmak için başka arkadaşlarını etiketlemelerini sağlamış ve çekilişinizi daha çok kişiye duyurmuş olursunuz.

 • Dönay Can
  Ocak 24, 2018, 8:47 pm  Cevapla

  Hesabımızın gizli olmasımi daha etkilidir???

 • Esra
  Ocak 25, 2018, 2:42 pm  Cevapla

  Merhaba isntagramda etikeeyen kisilerin liatesini nasil aliyoruz acaba ?

 • Kocaeli
  Şubat 7, 2018, 3:56 pm  Cevapla

  Bir firma çekiliş yapti ama sonuçlarını açıklamiyor bunun için ne yapmalıyız

 • bedavabakkal
  Şubat 11, 2018, 6:28 pm  Cevapla

  eğer milli piyango idaresinden izin alarak düzenlediği bir çekiliş değilse maalesef yapabileceğiniz fazla bir şey yok.

  firmaya ulaşmayı deneyebilirsiniz.

  cevap vermezlerse firmanın adını buraya yazarak diğer çekilişseverleri uyarabilirsiniz.

 • Nisan 13, 2018, 10:54 pm  Cevapla

  Yazı için ok teşekkürler, çekilişe katılanlar arasında çekilişi nasıl yapıyoruz acaba, bunun için ayrı bir program veya web sayfası var mı, şimdiden teşekkürler

Leave a Comment