İNTERNETTEN PARA KAZANMAK İÇİN SATIŞ ORTAKLIĞI NASIL YAPILIR?

İnternetten para kazanmak için nasıl satış ortaklığı yapılır?

Satış ortaklığı, internetten para kazanmak için en etkili yöntemdir. Satış ortaklığında yönlendirdiğin her satış için komisyon alırsın. Sahip olduğun sosyal medya hesapları, internet sayfaları veya bloglar aracılığıyla paylaştığın bağlantılar (linkler) tıklandıktan sonra satın alma gerçekleşirse sen de %3 ile %10 arasında komisyon kazanırsın. İnternetten para kazanmak için evde yapılabilecek işler arasında en kazançlısı satış ortaklığı yapmaktır. Evden para kazanabileceğin diğer işler için evde ek iş ile ek gelir elde etmek yazımızı okuyabilirsin.

satış ortaklığı yaparak internet üzerinden para kazanmak

Satış ortağı olabileceğin markalar arasında Hepsiburada.com, GittiGidiyor.com, Trendyol.com, Morhipo.com, Mediamarkt.com, Vestel.com ve daha onlarca büyük marka var. Bu markaların tam listesini yazımızın devamında vereceğiz. İnternet sitende bu markaların ürünlerini tanıtacağın için sayfanı yaratmadan önce o listeye göz atmak isteyebilirsin.

Kârlı bir satış ortaklığına giden ilk adım, bir internet sitesi sahibi olmak:

İnternetten para kazanmak için ucuz web sitesi nasıl yapılır?

Sosyal medya hesabıyla satış ortaklığı veren sitelerden onay almak oldukça zordur. 1.000 takipçinin altında bir sosyal medya hesabıyla ne yazık ki satış ortaklığına kabul edilemiyorsunuz. Fakat bir web siteniz varsa onay almanız 1 hafta – 10 günü geçmiyor. Neyse ki 2017’nin son günlerinde ucuz bir web sitesi açmak oldukça kolay. Aşağıda size satış ortaklığı başvurunuza uygun bir web sitesi yapmak için kullanabileceğiniz seçenekleri sıraladık.

  • Blogger’da web sitesi nasıl yapılır?

Blogger.com’da, 5 dakika içinde kişisel bir blog sayfasına sahip olabiliyorsun. Üstelik bedava’ya. Fakat kurulması bu kadar kolay olduğu için, satış ortaklığı veren sitelerden onay almak o kadar kolay olmayabiliyor. Eğer Blogger.com veya benzeri bir blog servisi kullanacaksan, sitenin içeriğinin oldukça kaliteli olmasına özen göstermelisin. Blogger’a gitmek için buraya tıklayabilirsin.

  • Wix’te web sitesi nasıl yapılır?

Wix.com, son dönemde kullanımı hızla artan bir web sitesi yapma programı (web page builder). Kayıt olmak ve web sitesi yapmak ücretsiz. Yalnız sitenin bağlantı linki; www.sayfanız.wixsite.com şeklinde oluyor. Eğer bu özelliği değiştirmek isterseniz ayda 9 TL’ye hesabını yükseltebiliyorsun.

Wix’in arayüzü çok basit. Daha önce Paint programını kullandıysan, 1 hafta içinde Wix’in ustası olacağına eminiz. Wix’e gitmek için buraya tıklayabilirsin.

  • WordPress’te web sitesi nasıl yapılır?

WordPress, bir internet sitesi kurabileceğin en gelişmiş yazılım. Kurulumu için biraz araştırma yapman gerekiyor ama eğer basit bir blog’dan fazlasını yaparak internetten para kazanmak istiyorsan, dünyanın neredeyse bütün büyük internet sitelerinin kullandığı WordPress’i kabaca 1 ay gibi bir sürede öğrenebilirsin.

Tabi WordPress için bir domain (alan adı) ve hosting satın alman gerekecek. Bunun için dünyanın en güvenilen ve en çok tercih edilen sitesi GoDaddy.com’u kullanabilirsin. Üstelik GoDaddy ilk alımlarda genelde yıllık 10 TL gibi fiyatlar öneriyor. GoDaddy’e gitmek için buraya tıklayabilirsin.

  • Ucuz web sitesi nasıl yaptırılır?

Eğer site kurmakla uğraşacak vaktim yok siteyi başkası yapsın diyorsan ucuz web sitesi yaptırmak için Freelancer’larla anlaşabilirsin. Bionluk.com’da 150 TL ile 750 TL arasında bir fiyata, işini görecek güzel bir web sitesi yaptırabilir, internetten para kazanmaya hemen başlayabilirsin. Freelancer’lar arasından dilediğini seçebildiğin ve puanlayabildiğin Bionluk.com’a gitmek için buraya tıklayabilirsin.

İnternetten para kazanmak için satış ortaklığı başvurusu nasıl yapılır?

Türkiye’de 200’e yakın büyük marka internetten para kazanmak için uygun satış ortaklığı fırsatı sunuyor. Kimi %2,5 komisyon öneriyor, kimi %10. Kendi web siteleri üzerinden satış ortaklık başvurusu yapılabilen markalar olduğu gibi asıl büyük markalar 3 satış ortaklığı panelinde toplanmış durumda.

Yapımını tamamladığın web sitenle bu 3 platforma da başvuruda bulunarak yüzden fazla markayla satış ortaklığı ilişkisi kurabilir, internetten para kazanmaya başlayabilirsin.

Satış ortaklığı veren siteler

Bu listedeki sitelerin hepsine başvurun, sonuçta elinizde reklamını yapacağınız ne kadar çok marka olursa ziyaretçileriniz için en iyi fırsatları seçmeniz o kadar kolay olur. Reklam Action, Gelir Ortakları ve Admitad en büyükleri fakat diğerleri de internetten para kazanmanızı kolaylaştıracak çok cazip fırsatlar sunuyorlar.

Sitelerin hepsine aynı e-posta ve şifre kombinasyonuyla kayıt olmanı tavsiye ederiz. Hatırlaması daha kolay olacaktır.

Sürekli güncellediğimiz satış ortaklığı siteleri listemizi görmek için buraya tıklayabilirsin.

satış ortaklığı siteleri reklam action
satış ortaklığı siteleri gelir ortakları
satış ortaklığı siteleri admitad
g2a satış ortaklığı ile internetten para kazanmak

Satış ortaklığı ile internetten para kazanmak

Web siteni yaptın, satış ortaklığı bağlantılarını kurdun, sıra para kazanmaya geldi. Alışveriş sitelerindeki ürünlerin satışından para kazanabilmek için “Deeplink” konusunu iyi anlamalısın. Bunun için aşağıdaki 1.30 dakikalık video çok yardımcı olacaktır.

Artık satış ortağı olduğun alışveriş sitelerindeki ürünlerin deeplinklerini web sitene yerleştirerek internetten para kazanmaya başlayabilirsin. Son bir tavsiye: Çok fazla açılıp binlerce ürünün arasında boğulma; belli kategoride az ürün seç, çok kişiye ulaştır.

İnternetten daha çok para kazanmak için web siteni duyurmak

Bu çok uzun başka bir yazının konusu ama bir kaç küçük ipucu verelim.

  • SEO (Search Engine Optimization) (Arama motoru optimizasyonu) nedir iyi öğren, Google’da ne kadar üst sıralarda gözükürseniz o kadar çok ziyaretçi çekersin.
  • Backlink edinmek. Google’da üst sıralarda çıkmanın SEO’dan sonra en önemli 2. adımı, mutlaka araştır. Yeni backlink aramanın sonu yok, bunu artık bir refleks haline getirmelisin.
  • Sosyal medya bir satış ortağı olarak senin en iyi dostun, onu iyi kullan. Google Plus dahil tüm sosyal medya platformlarında bulunmaya gayret et. Ayrıca sayfanın linkini sosyal medyada paylaşman Google’ın arama botlarının onu bulmasını kolaylaştıracaktır.
  • Web sitenizi Google’a bildirin. (Google’a “Submit url” yaz ve orada beliren kutuya web sitenizin adresini (url) yaz.

İnternetten para kazanmak için yapabileceğin evde ek iş fırsatlarını görmek için buraya tıklayabilirsin.