SATIŞ ORTAKLIĞI ile İNTERNETTEN PARA KAZANMAK

İnternetten para kazanmak için nasıl satış ortaklığı yapılır?

Satış ortaklığı, internetten para kazanmak için en etkili yöntemdir. Satış ortaklığında yönlendirdiğin her satış için komisyon alırsın. Sahip olduğun sosyal medya hesapları, internet sayfaları veya bloglar aracılığıyla paylaştığın bağlantılar (linkler) tıklandıktan sonra satın alma gerçekleşirse sen de %3 ile %10 arasında komisyon kazanırsın. İnternetten para kazanmak için evde yapılabilecek işler arasında en kazançlısı satış ortaklığı yapmaktır.

satış ortaklığı yaparak internet üzerinden para kazanmak

Satış ortağı olabileceğin markalar arasında Hepsiburada.com, GittiGidiyor.com, Trendyol.com, Morhipo.com, Mediamarkt.com, Vestel.com ve daha onlarca büyük marka var. Bu markaların tam listesini yazımızın devamında vereceğiz. İnternet sitende bu markaların ürünlerini tanıtacağın için sayfanı yaratmadan önce o listeye göz atmak isteyebilirsin.

Kârlı bir satış ortaklığına giden ilk adım, bir internet sitesi sahibi olmak:

İnternetten para kazanmak için ucuz web sitesi nasıl yapılır?

Sosyal medya hesabıyla satış ortaklığı veren sitelerden onay almak oldukça zordur. 1.000 takipçinin altında bir sosyal medya hesabıyla ne yazık ki satış ortaklığına kabul edilemiyorsunuz. Fakat bir web siteniz varsa onay almanız 1 hafta – 10 günü geçmiyor. Neyse ki 2017’nin son günlerinde ucuz bir web sitesi açmak oldukça kolay. Aşağıda size satış ortaklığı başvurunuza uygun bir web sitesi yapmak için kullanabileceğiniz seçenekleri sıraladık.

  • Blogger’da web sitesi nasıl yapılır?

Blogger.com’da, 5 dakika içinde kişisel bir blog sayfasına sahip olabiliyorsun. Üstelik bedava’ya. Fakat kurulması bu kadar kolay olduğu için, satış ortaklığı veren sitelerden onay almak o kadar kolay olmayabiliyor. Eğer Blogger.com veya benzeri bir blog servisi kullanacaksan, sitenin içeriğinin oldukça kaliteli olmasına özen göstermelisin. Blogger’a gitmek için buraya tıklayabilirsin.

  • Wix’te web sitesi nasıl yapılır?

Wix.com, son dönemde kullanımı hızla artan bir web sitesi yapma programı (web page builder). Kayıt olmak ve web sitesi yapmak ücretsiz. Yalnız sitenin bağlantı linki; www.sayfanız.wixsite.com şeklinde oluyor. Eğer bu özelliği değiştirmek isterseniz ayda 9 TL’ye hesabını yükseltebiliyorsun.

Wix’in arayüzü çok basit. Daha önce Paint programını kullandıysan, 1 hafta içinde Wix’in ustası olacağına eminiz. Wix’e gitmek için buraya tıklayabilirsin.

  • WordPress’te web sitesi nasıl yapılır?

WordPress, bir internet sitesi kurabileceğin en gelişmiş yazılım. Kurulumu için biraz araştırma yapman gerekiyor ama eğer basit bir blog’dan fazlasını yaparak internetten para kazanmak istiyorsan, dünyanın neredeyse bütün büyük internet sitelerinin kullandığı WordPress’i kabaca 1 ay gibi bir sürede öğrenebilirsin.

Tabi WordPress için bir domain (alan adı) ve hosting satın alman gerekecek. Bunun için dünyanın en güvenilen ve en çok tercih edilen sitesi GoDaddy.com’u kullanabilirsin. Üstelik GoDaddy ilk alımlarda genelde yıllık 10 TL gibi fiyatlar öneriyor. GoDaddy’e gitmek için buraya tıklayabilirsin.

  • Ucuz web sitesi nasıl yaptırılır?

Eğer site kurmakla uğraşacak vaktim yok siteyi başkası yapsın diyorsan ucuz web sitesi yaptırmak için Freelancer’larla anlaşabilirsin. Bionluk.com’da 150 TL ile 750 TL arasında bir fiyata, işini görecek güzel bir web sitesi yaptırabilir, internetten para kazanmaya hemen başlayabilirsin. Freelancer’lar arasından dilediğini seçebildiğin ve puanlayabildiğin Bionluk.com’a gitmek için buraya tıklayabilirsin.

İnternetten para kazanmak için satış ortaklığı başvurusu nasıl yapılır?

Türkiye’de 200’e yakın büyük marka internetten para kazanmak için uygun satış ortaklığı fırsatı sunuyor. Kimi %2,5 komisyon öneriyor, kimi %10. Kendi web siteleri üzerinden satış ortaklık başvurusu yapılabilen markalar olduğu gibi asıl büyük markalar 3 satış ortaklığı panelinde toplanmış durumda.

Yapımını tamamladığın web sitenle bu 3 platforma da başvuruda bulunarak yüzden fazla markayla satış ortaklığı ilişkisi kurabilir, internetten para kazanmaya başlayabilirsin.

Satış ortaklığı veren siteler

Bu listedeki sitelerin hepsine başvurun, sonuçta elinizde reklamını yapacağınız ne kadar çok marka olursa ziyaretçileriniz için en iyi fırsatları seçmeniz o kadar kolay olur. Reklam Action, Gelir Ortakları ve Admitad en büyükleri fakat diğerleri de internetten para kazanmanızı kolaylaştıracak çok cazip fırsatlar sunuyorlar.

Sitelerin hepsine aynı e-posta ve şifre kombinasyonuyla kayıt olmanı tavsiye ederiz. Hatırlaması daha kolay olacaktır.

internetten para kazanmak reklam action
internetten para kazanmak gelir ortakları
admitad ile internetten para kazanmak
g2a satış ortaklığı ile internetten para kazanmak

 

Reklam Action’ı ilk sırada yazıyorum çünkü en yüksek komisyon oranlarını onlar veriyor. Üstelik panele bir kere üye olduktan sonra markalardan tekrar onay almak gerekmiyor. Forever New, Oxxo, Collezione, DeFacto, ModaNisa, D&R, Columbia, AliExpress, Yakala.co, Fırsat.me, Karaca, Atasay ve Avon başlıca markaları. Reklam Action ile internetten para kazanmak için buraya tıklayabilirsin.

 

Gelirortaklari.com, Türkiye’nin en büyük satış ortaklığı sitesi. Başlıca markaları Hepsiburada.com, Gittigidiyor.com, Trendyol.com, Morhipo.com, ModaNisa.com, SefaMerve.com, Mudo.com, Vestel.com, Carrefour.com, Yakala.co, Fırsat.me olmak üzere panelde 120’ye yakın marka bulunmakta. Gelirortakları.com ile internetten para kazanmak için buraya tıklayabilirsin.

 

Admitad’da diğer ikisine göre daha az sayıda marka mevcut ve arayüzü biraz daha karmaşık. Ama Admitad’ın özelliği yabancı internet sitelerine sahip olması; GearBest.com, AliExpress, Banggood gibi tüm dünyaya ürün gönderen dev internet sitelerinin satış ortağı olmak ve internetten para kazanmak için buraya tıklayabilirsin.

 

YazKazan.net, internetin en iyi ödeme yapan makale yazarlığı platformu olmasının yanında gelir ortaklığı da öneriyor. Yaz Kazan’a kayıt olduktan sonra, “Gelir Ortaklığı” sekmesinde sana özel verilen linki web sitende paylaşarak sana bağlı yazar kadrosunu genişletebilirsin. Yaz Kazan’a kayıt olarak internetten para kazanmak için  buraya tıklayabilirsin.

 

G2A.com, bilgisayar oyunları için dev bir alışveriş merkezi. 2,5 milyon kişinin kullanıcısı olduğu G2A.com’da FIFA 2018, Counter Strike GO, Grand Theft Auto ve daha bir çok oyunun Steam Key’lerini, Skin’lerini, yamalarını ve çok daha fazlasını bulabilirsin. G2A.com’un komisyon oranları da hiç fena değil. Eğer bilgisayar oyunlarıyla ilgili bir web sitesi yaparak internetten para kazanmak istiyorsan ürünleri incelemek için buraya tıklayabilirsin.

G2A.com’a satış ortağı olmak ve G2A.com ile internetten para kazanmak için buraya tıklayabilirsin.

 

Piano Luce, büyük beden kıyafetler satan niş bir site. Kendi web sitesi üzerinden satış ortaklığı sunuyor. Niş bir ürün olduğu için kullanıcısına ulaşmak nispeten kolay olacağından denenebilir. Ayrıca satış ortaklığını oldukça hızlı onaylıyorlar ve ilk siparişte tam %15 komisyon veriyorlar. Siteye kayıt olmak için buraya ve satış ortaklığı başvurusu yapmak için buraya tıklayabilirsin.

 

Neytiv, yeni bir satış ortaklığı sitesi. Şu an reklam veren az sayıda markası mevcut ama eminiz ki yayıncı satış ortağı sayıları arttıkça reklamveren sayıları da artacaktır. Neytiv.com’a başvurmak için buraya tıklayabilirsin.

 

Xticaret, diğerlerinden biraz farklı bir satış ortaklığı programı. Üye olmak bedava ama programlara başvurabilmek için bir kereliğine 10 TL ödemeniz gerekiyor. Reklam veren markalarıyla da ayrışıyor Xticaret diğerlerinden. Web sitesi SEO, Youtube kazanç kitaplarından cinsel gücü arttırıcı, sivilce azaltıcı krem reklamlarına kadar her tür “no-name” markaya Xticaret.com’dan buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Hediye Fabrikası, kendi web sitesi üzerinden satış ortaklığı sunan bir marka. Sevgiliye, anneye, kardeşe, arkadaşa özel hediyeler satıyorlar. Ürünlerini incelemek ve satış ortaklığı başvurusu yapmak için buraya tıklayabilirsin.

Satış ortaklığı ile internetten para kazanmak

Web siteni yaptın, satış ortaklığı bağlantılarını kurdun, sıra para kazanmaya geldi. Alışveriş sitelerindeki ürünlerin satışından para kazanabilmek için “Deeplink” konusunu iyi anlamalısın. Bunun için aşağıdaki 1.30 dakikalık video çok yardımcı olacaktır.

Artık satış ortağı olduğun alışveriş sitelerindeki ürünlerin deeplinklerini web sitene yerleştirerek internetten para kazanmaya başlayabilirsin. Son bir tavsiye: Çok fazla açılıp binlerce ürünün arasında boğulma; belli kategoride az ürün seç, çok kişiye ulaştır.

İnternetten para kazanmak için web siteni duyurmak

Bu çok uzun başka bir yazının konusu ama bir kaç küçük ipucu verelim.

  • SEO (Search Engine Optimization) (Arama motoru optimizasyonu) nedir iyi öğren, Google’da ne kadar üst sıralarda gözükürseniz o kadar çok ziyaretçi çekersin.
  • Backlink edinmek. Google’da üst sıralarda çıkmanın SEO’dan sonra en önemli 2. adımı, mutlaka araştır. Yeni backlink aramanın sonu yok, bunu artık bir refleks haline getirmelisin.
  • Sosyal medya bir satış ortağı olarak senin en iyi dostun, onu iyi kullan. Google Plus dahil tüm sosyal medya platformlarında bulunmaya gayret et. Ayrıca sayfanın linkini sosyal medyada paylaşman Google’ın arama botlarının onu bulmasını kolaylaştıracaktır.
  • Web sitenizi Google’a bildirin. (Google’a “Submit url” yaz ve orada beliren kutuya web sitenizin adresini (url) yaz.

Bonus: Web siteni duyurmak için çekiliş düzenleyerek geniş kitlelere ulaşabilirsin.

internetten para kazanmak için satış ortaklığı yapmak