İnternetten para kazanmak için nasıl satış ortaklığı yapılır?

Satış ortaklığı, internetten para kazanmak için en etkili yöntemdir. Satış ortaklığında yönlendirdiğin her satış için komisyon alırsın. Sahip olduğun sosyal medya hesapları, internet sayfaları veya bloglar aracılığıyla paylaştığın bağlantılar (linkler) tıklandıktan sonra satın alma gerçekleşirse sen de %3 ile %10 arasında komisyon kazanırsın. İnternetten para kazanmak için evde yapılabilecek işler arasında en kazançlısı satış ortaklığı yapmaktır. Evden para kazanabileceğin diğer işler için evde ek iş ile ek gelir elde etmek yazımızı okuyabilirsin.

internetten para kazanmak

Satış ortağı olabileceğin markalar arasında Hepsiburada.com, GittiGidiyor.com, Trendyol.com, Morhipo.com, Mediamarkt.com, Vestel.com ve daha onlarca büyük marka var. Bu markaların tam listesini yazımızın devamında vereceğiz. İnternet sitende bu markaların ürünlerini tanıtacağın için sayfanı yaratmadan önce o listeye göz atmak isteyebilirsin.

Kârlı bir satış ortaklığına giden ilk adım, bir internet sitesi sahibi olmak:

İnternetten para kazanmak için ucuz web sitesi nasıl yapılır?

Sosyal medya hesabıyla satış ortaklığı veren sitelerden onay almak oldukça zordur. 1.000 takipçinin altında bir sosyal medya hesabıyla ne yazık ki satış ortaklığına kabul edilemiyorsunuz. Fakat bir web siteniz varsa onay almanız 1 hafta – 10 günü geçmiyor. Neyse ki 2017’nin son günlerinde ucuz bir web sitesi açmak oldukça kolay. Aşağıda size satış ortaklığı başvurunuza uygun bir web sitesi yapmak için kullanabileceğiniz seçenekleri sıraladık.

  • Blogger’da web sitesi nasıl yapılır?

Blogger.com’da, 5 dakika içinde kişisel bir blog sayfasına sahip olabiliyorsun. Üstelik bedava’ya. Fakat kurulması bu kadar kolay olduğu için, satış ortaklığı veren sitelerden onay almak o kadar kolay olmayabiliyor. Eğer Blogger.com veya benzeri bir blog servisi kullanacaksan, sitenin içeriğinin oldukça kaliteli olmasına özen göstermelisin. Blogger’a gitmek için buraya tıklayabilirsin.

  • Wix’te web sitesi nasıl yapılır?

Wix.com, son dönemde kullanımı hızla artan bir web sitesi yapma programı (web page builder). Kayıt olmak ve web sitesi yapmak ücretsiz. Yalnız sitenin bağlantı linki; www.sayfanız.wixsite.com şeklinde oluyor. Eğer bu özelliği değiştirmek isterseniz ayda 9 TL’ye hesabını yükseltebiliyorsun.

Wix’in arayüzü çok basit. Daha önce Paint programını kullandıysan, 1 hafta içinde Wix’in ustası olacağına eminiz. Wix’e gitmek için buraya tıklayabilirsin.

  • WordPress’te web sitesi nasıl yapılır?

WordPress, bir internet sitesi kurabileceğin en gelişmiş yazılım. Kurulumu için biraz araştırma yapman gerekiyor ama eğer basit bir blog’dan fazlasını yaparak internetten para kazanmak istiyorsan, dünyanın neredeyse bütün büyük internet sitelerinin kullandığı WordPress’i kabaca 1 ay gibi bir sürede öğrenebilirsin.

Tabi WordPress için bir domain (alan adı) ve hosting satın alman gerekecek. Bunun için dünyanın en güvenilen ve en çok tercih edilen sitesi GoDaddy.com’u kullanabilirsin. Üstelik GoDaddy ilk alımlarda genelde yıllık 10 TL gibi fiyatlar öneriyor. GoDaddy’e gitmek için buraya tıklayabilirsin.

  • Ucuz web sitesi nasıl yaptırılır?

Eğer site kurmakla uğraşacak vaktim yok siteyi başkası yapsın diyorsan ucuz web sitesi yaptırmak için Freelancer’larla anlaşabilirsin. Bionluk.com’da 150 TL ile 750 TL arasında bir fiyata, işini görecek güzel bir web sitesi yaptırabilir, internetten para kazanmaya hemen başlayabilirsin. Freelancer’lar arasından dilediğini seçebildiğin ve puanlayabildiğin Bionluk.com’a gitmek için buraya tıklayabilirsin.

satış ortaklığı siteleri reklam action
satış ortaklığı siteleri gelir ortakları
satış ortaklığı siteleri admitad
g2a satış ortaklığı ile internetten para kazanmak

Satış ortaklığı ile internetten para kazanmak

Web siteni yaptın, satış ortaklığı bağlantılarını kurdun, sıra para kazanmaya geldi. Alışveriş sitelerindeki ürünlerin satışından para kazanabilmek için “Deeplink” konusunu iyi anlamalısın. Bunun için aşağıdaki 1.30 dakikalık video çok yardımcı olacaktır.