Makale Yazarlığı

Makale yazarlığı yaparak internetten para kazanmak aslında düşündüğünüzden çok daha kolay. Makale yazarak nasıl para kazanabileceğinizi ve makale yazmaktan ne kastettiğimizi merak ediyorsanız, yazımızın devamında aradığınız tüm cevapları bulacaksınız.

Makale yazarak nasıl para kazanılır?

İnternette yazdığınız her makaleye anında cevap veren ve ödeme yapan siteler var. Bu siteler para karşılığı topladıkları makaleleri ilgili internet sayfalarına ve bloglara satarak para kazanıyorlar. E tabi karşılığında her makalenin yazarına bir ücret ödüyorlar.

Makale yazarlığı ne kadar kazandırır?

YazKazan.net, hem makale başına ödeme miktarıyla hem inanılmaz basit ve kullanışlı platformuyla bu işi yapan en güvenilir internet sitelerinden biri. İlk kayıt olunduğunda 300 kelime için 1,5 TL para kazanıyorsunuz. Yazarlık seviyeniz yükseldikçe, yani belli bir miktarda makaleniz onaylanınca 300 kelime için 3 TL kazanmaya başlıyorsunuz. Ayrıca haftalık belli bir miktarda makale yazarsanız +200 TL’ye kadar bonus alabiliyorsunuz. Üstelik her hafta en çok makale yazan 10 yazar +70 TL’ye kadar bonus daha kazanıyor. Kısacası, sadece evde bilgisayar başından yazı yazarak ayda 1.000-1.500 TL arası kazanmanız oldukça mümkün.

makale yazarlığı
internetten para kazanma sitelerinde makale yazarlığı
makale yazarlığı internetten para kazandıran siteler

YazKazan’da makale yazarlığı yapmaya nasıl başlarım?

Makale yazarlığı nasıl yapılır?

Size para kazandıracak internet sitelerine satılacağı ve Google tarafından kolay bulunması amaçlandığı için belli bir şekilde yazılmalı. Bu, gözünüzü korkutmasın aşağıda çok basit bir biçimde makalelerin nasıl yazılması gerektiğini açıklayacağız.

1. Yazınızın konusunu seçin

YazKazan üyeliğiniz onaylandıktan sonra, “YAZMAYA BAŞLA”yı tıklayarak karşınıza gelen menüden ilginizi çeken bir konu seçmeniz gerekiyor.

2. Yazacağınız konuyu araştırın

Yazacağınız konuyla ilgili Google’da 3-5 dakikalık bir araştırma yapın ve kaynak toplayın. Ama kullandığınız kaynaklardan kopyala-yapıştır’la hiç bir yazıyı almayın, yoksa yazınız onaylanmayacak ve emeğiniz boşa gitmiş olacak. Yazdığınız makalelere para vermelerinin sebebi tamamen orijinal yani özgün olmaları. Google kopya içerikleri tespit edip cezalandırdığından dolayı internet sitelerinin “temiz” yani özgün içeriklere ihtiyaçları var. Sizin makale yazarı olarak yapacağınız iş, bu özgün içerikleri üretmek.

3. Başlıklar ve Anahtar Kelime

Konunuzu seçtiktek sonra size bir de anahtar kelime verilecek. Yazınızın 1 ana, en az 2 alt başlığı olması gerekiyor ve bu anahtar kelimeyi yazınızda bold olarak, ek almadan kullanmanız gerekiyor. Zaten anahtar kelimeyi nasıl kullanmanız gerektiğini, yazı panelinin yanında göreceksiniz.

Örneğin anahtar kelimemiz köpek bakımı olsun. Yazımızda bir cümle içinde “köpek bakımı konusunda profesyonel hizmet almak için danışabileceğiniz pek çok kurum mevcut.” yazarak bu şartı yerine getirebilirsiniz.

İnternetten para kazanmanın kolay yolu

Gördüğünüz gibi yazı yazmak internetten para kazanmanın oldukça kolay bir yolu. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise yazılarınızın tamamen orijinal olması. Çok önemli bilgiler vermesi gerekmiyor.

Köpek bakımıyla ilgili bir makalede “Köpek bakımı nedir?”, “Köpek bakımı nasıl yapılır?” şeklinde basit başlıkların altını doldurabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken özgün, başka bir yerde yayınlanmamış, 300 kelimelik bir yazı yazmak. Yazınızı teslim ettikten sonra 15 – 30 dakika arasında onaylanacak veya onaylanması için yapmanız gereken değişiklik varsa size bildirilecektir. E-postanızı kontrol etmeyi unutmayın!

Makaleniz onaylandığı anda paranın hesabınıza geçtiğini göreceksiniz. Toplam kazancınız 200 TL olduğunda parayı banka hesabınıza transfer edebilirsiniz. İyi kazançlar.

internetten para kazanmak için yazarlık yapmak

İnternetten para kazandıran diğer siteler

İnternetten para kazanmak için yapabileceğiniz tek iş makale yazarlığı değil. Anket doldurmak, çeviri yapmak, markalara satış ortaklığı yapmak gibi biraz daha emek isteyen fakat getirisi daha fazla olan işler de mevcut. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterseniz sizin için hazırladığımız internetten para kazandıran siteler listesini inceleyebilirsiniz.

BEDAVALAR

 

Comments(0)

Leave a Comment