Satış ortaklığı siteleri güncel listesi – 2018

Reklam Action’ı ilk sırada yazıyorum çünkü satış ortaklığı siteleri arasında en yüksek komisyon oranlarını onlar veriyor. Üstelik panele bir kere üye olduktan sonra markalardan tekrar onay almak gerekmiyor. Forever New, Oxxo, Collezione, DeFacto, ModaNisa, D&R, Columbia, AliExpress, Yakala.co, Fırsat.me, Karaca, Atasay ve Avon başlıca markaları. Reklam Action ile internetten para kazanmak için buraya tıklayabilirsin.

 

Gelirortaklari.com, Türkiye’deki satış ortaklığı siteleri arasında en büyüğü. Başlıca markaları Hepsiburada.com, Gittigidiyor.com, Trendyol.com, Morhipo.com, ModaNisa.com, SefaMerve.com, Mudo.com, Vestel.com, Carrefour.com, Yakala.co, Fırsat.me olmak üzere panelde 120’ye yakın marka bulunmakta. Gelirortakları.com ile internetten para kazanmaya başlamak için buraya tıklayabilirsin.

 

Admitad diğer satış ortaklığı siteleri arasında diğer ikisine göre daha az sayıda markaya sahip ve arayüzü biraz daha karmaşık. Ama Admitad’ın özelliği yabancı alışveriş sitelerine sahip olması; GearBest.com, AliExpress, Banggood gibi tüm dünyaya ürün gönderen dev internet siteleri ile satış ortağı olmak ve internetten para kazanmak için buraya tıklayabilirsin.

 

YazKazan.net, internetin en iyi ödeme yapan makale yazarlığı platformu olmasının yanında gelir ortaklığı da öneriyor. Yaz Kazan’a kayıt olduktan sonra, “Gelir Ortaklığı” sekmesinde sana özel verilen linki web sitende paylaşarak sana bağlı yazar kadrosunu genişletebilirsin. Yaz Kazan’a kayıt olarak internetten para kazanmak için  buraya tıklayabilirsin.

 

G2A.com, bilgisayar oyunları için dev bir alışveriş merkezi. 2,5 milyon kişinin kullanıcısı olduğu G2A.com’da FIFA 2018, Counter Strike GO, Grand Theft Auto ve daha bir çok oyunun Steam Key’lerini, Skin’lerini, yamalarını ve çok daha fazlasını bulabilirsin. G2A.com’un komisyon oranları da hiç fena değil. Eğer bilgisayar oyunlarıyla ilgili bir web sitesi yaparak internetten para kazanmak istiyorsan ürünleri incelemek için buraya tıklayabilirsin.

G2A.com’a satış ortağı olmak ve internetten para kazanmaya başlamak için buraya tıklayabilirsin.

 

Piano Luce, büyük beden kıyafetler satan niş bir site. Kendi web sitesi üzerinden satış ortaklığı sunuyor. Niş bir ürün olduğu için kullanıcısına ulaşmak nispeten kolay olacağından denenebilir. Ayrıca satış ortaklığını oldukça hızlı onaylıyorlar ve ilk siparişte tam %15 komisyon veriyorlar. Siteye kayıt olmak için buraya ve satış ortaklığı başvurusu yapmak için buraya tıklayabilirsin.

 

Neytiv, satış ortaklığı siteleri arasında en az bilinenlerden biri. Şu an reklam veren az sayıda markası mevcut ama eminiz ki yayıncı satış ortağı sayıları arttıkça reklamveren sayıları da artacaktır. Neytiv.com’a başvurmak için buraya tıklayabilirsin.

 

Xticaret, diğer satış ortaklığı siteleri gibi bir site değil. Üye olmak bedava ama programlara başvurabilmek için bir kereliğine 10 TL ödemeniz gerekiyor. Reklam veren markalarıyla da ayrışıyor Xticaret diğerlerinden. Web sitesi SEO, Youtube kazanç kitaplarından cinsel gücü arttırıcı, sivilce azaltıcı krem reklamlarına kadar her tür “no-name” markaya Xticaret.com’dan buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Hediye Fabrikası, kendi web sitesi üzerinden satış ortaklığı sunan bir marka. Sevgiliye, anneye, kardeşe, arkadaşa özel hediyeler satıyorlar. Ürünlerini incelemek ve satış ortaklığı başvurusu yapmak için buraya tıklayabilirsin.

satış ortaklığı siteleri gelir ortakları
satış ortaklığı siteleri reklam action
satış ortaklığı siteleri admitad

Satış Ortaklığı nedir?

“Affiliate marketing” yani satış ortaklığı, online alışveriş siteleri tarafından satılan ürünlerin reklamını yaparak para kazanabileceğiniz bir iştir. Örneğin; Trendyol gibi büyük bir alışveriş sitesinden dilediğiniz ürünü kendi internet sitenizde tanıtarak gelir elde edebilirsiniz. Bu işe başlamak için yapmanız gerekenleri adımlar halinde anlatmaya çalışacağım. Aslında hiç karışık bir süreç değil ama biraz sabırlı olmak gerekiyor. Para kazanmaya başlamadan önce 3 ay gibi bir süre boyunca bolca emek harcamanız gerekecek. Ama emin olun bir kere para kazanmaya başladığınızda bu işi sonuna kadar götürmenin ne kadar doğru bir karar olduğunu anlayacaksınız. Tabi işe sermaye yatırarak başlarsanız; internet sitesi kurma, arama motoru optimizasyonu, reklam verme gibi aşamaları hızlıca geçebilir, para kazanmaya daha çabuk başlayabilirsiniz.

Satış ortaklığı siteleri nedir?

Satış ortaklığı veren markaların internet siteleri dışında, onlarca markanın satış ortaklığı tekliflerini tek bir panelden yayıncılara sunan internet siteleri de vardır. Bunlar, satış ortaklığı siteleridir. Eğer kendi internet sitenizi kurup satış ortaklığı siteleri ile uğraşmak istemezseniz; 199 TL’ye hazır, ürünlü, e-ticaret sitesi sağlayan Online Mağaza ile ilgili makalemiz ilginizi çekebilir.

Satış ortaklığı sitelerine kayıt olmak için nereden başlarım?

Eğer sosyal medya hesaplarınızı takip eden binlerce kişi yoksa affiliate marketinge başlamak için bir internet sitesine sahip olmanız gerekiyor. İnternet sitesine sahip olma lafı gözünüzü korkutmasın; günümüzde Wix ve Weebly gibi siteler sayesinde internet sitesi kurmak adeta çocuk oyuncağı. Windows kullanıyorsanız, Wix ve Weebly’i rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dilerseniz Blogger kullanarak da affiliate marketing yapabilirsiniz fakat Blogger’da Wix ve Weebly’deki kadar kişisel düzenlemeler yapamayacağınız için reklam veren markalar tarafından onaylanmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Tabi bir de internet sayfası yapabileceğiniz en etkili platform olan WordPress var ama onu kullanmak biraz daha araştırma gerekiyor. Eğer internet sayfaları konusunda hiç bir bilginiz yoksa kullanım kolaylığı açısından Wix’i öneririm. Sonuç olarak hangisini seçerseniz seçin; yıllık masrafınız 200 TL’yi geçmeyecektir. Bunun yanında satış ortaklığının, evde ek iş olarak yapabileceğiniz en kârlı iş olduğunu unutmayın.

Site tamam, ya sonra?

İnternet sitenizi ürün tanıtımlarıyla doldurmaya başlayın. En azından satış ortaklığı siteleri tarafından kabul edilecek kadar, yani başvurularınızı gerçekleştirmeden önce site tasarımını tamamlamış ve en az 5-10 tane ürün tanıtımı yazmış olmanızda fayda var. Böylece reklam verecek markalar, nasıl bir siteye reklam verecekleri konusunda bir fikir sahibi olabilir ve satış ortaklığı siteleri tarafından onaylanma ihtimaliniz artar. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir nokta çok dağılıp onlarca kategori arasında kaybolmamak. Başlangıçta tek bir kategoriye odaklanmak başarılı olma ihtimalinizi artıracaktır. Unutmayın ki günümüzün online alışveriş devi Amazon.com bile ilk başladığında online kitap satıcısıydı. Bu yüzden sitenizi seçerken; tüm alışveriş siteleri ve ürünleri gibi geniş bir yelpazeyi tanıtmak yerine, yalnızca büyük beden giyim ürünleri ve markaları gibi daha dar bir alana odaklanmak, hem sitenizin Google’da ilk sayfaya yükselmesini kolaylaştıracaktır hem siteyi ve içeriğini yönetmenizi.

Satış ortaklığı siteleri kaydı oluşturun

İnternet siteleri satış ortaklığı tekliflerini kendileri vermeyi tercih edebileceği gibi, reklamveren ve internet yayıncılarını bir araya getiren satış ortaklığı siteleri gibi aracı kurumlarla da çalışabiliyor. Örnek vermek gerekirse; Pianoluce.com’un satış ortağı olmak için kendi internet sitesi üzerinden kayıt olmak gerekirken, Mudo.com’un satış ortağı olmak için Reklam Action satış ortaklığı sitesine üye olmak gerekiyor.

Satış ortaklığı veren tüm internet sitelerine yazımızın başındaki ayda 1 güncellenen listeden ulaşabilirsiniz.

Sitenizi Google’da üst sıralara çıkararak satış ortaklığı siteleri kazancınızı artırın

Sitenizi Google’da üst sıralara çıkarmak ayrı ve uzun mu uzun bir makale konusu ama yol haritası çizmenize yarayacak önemli noktaları sıralamak gerekirse:

  1. Öncelikle SEO (arama motoru optimizasyonu) ne demek iyice araştırın ve öğrenin. Dilerseniz bionluk.com gibi freelancer platformlarında bu konuda ücretli yardım alabilirsiniz.
  2. Mutlaka özgün içerikler yazın. Başka internet sitelerinden kopyalayacağınız yazılar, Google arama botları tarafından yakalanacak ve internet sitenizin sıralamasının düşmesine sebep olacaktır.
  3. Backlink nedir? Nasıl backlink kazanılır? sorularının cevabını mutlaka ama mutlaka öğrenin.
  4. Sosyal medyaya önem verin. Ürün incelemelerinizi mümkün olduğunca çok kişiye ulaştırmaya çalışın. Takipçilerinizle iletişim halinde olun.
  5. Sosyal medyada çekiliş düzenleyin. Çok uygun bütçelerle sitenizi geniş kitlelere ulaştırın.

BEDAVALAR